Mistrovská utkání 2017

27. 3. 2017, 21:48 - Luboš Kysela
Rosice – Luže 6:0
Zdravím příznivce Rosického fotbalu. Máme za sebou první mistrovské utkání v tomto roce a výsledkově nám vyšlo na výbornou. Ačkoli výsledek hovoří jasně, tak první poločas z naší strany nebyl úplně ideální, nicméně do několika šancí jsme se dostali. Za zmínku stojí třeba ta z 11. minuty, kdy Sádecký vybojoval míč u lajny, přihrál na velké vápno Stupavskému, ten přistrčil na volného Dvořáka, který pálil nad branku hostů. Ve 36. minutě musel jít ze hřiště pro zranění Zahálka a nahradil ho Žídek. O minutku později pohrozila i Luže, když nastřelila tyč po našem špatném odehrání míče ve středu pole. Naší odpovědí byla šance ve 40. minutě, to Kantor našel ve vápně Farkaše, ten však z úhlu přestřelil. O dvě minutky později už bylo ale veselo, protože po sólu Sádeckého bylo skóre 1:0. Do druhého poločasu jseme vstoupili aktivně a hned ve 47. minutě to přineslo ovoce. Farkaš z levé strany našel křižným balonem Kantora, ten si míč zatáhl do vápna a nedal hostujícímu gólmanovy šanci – 2:0. V 51. minutě Kysilko zahrál trestný kop, brankář neudržel míč a Farkaš důraznou dorážkou zvýšil stav na 3:0. V 60. minutě ze hřiště odešel autor prvního gólu Sádecký a nahradil ho šutér Stružinský. Běžela 75. minuta a naši velkou šanci proměnil v malém vápně Dvořák – 4:0. V téže minutě došlo ke střídání právě Dvořáka za J. Nováka a zároveň Kantora za Duška. Potom se chvilku nehrálo, to když se hostující brankář Klenor ocitl na zemi vedle své svatyně. Po ošetření byl odnesen na nosítkách a v zápětí odvezen záchranou službou do nemocnice. Dynamo ale své soupeře nešetří a v 86. minutě přišlo navýšení skóre již na 5:0, to zametl míč v malém vápně do sítě Stružinský. Na konečných 6:0 dal benjamínek týmu Dušek. Sestava Dynama: Zrůst,Zahálka,Vrabec,Marel,Petras,Farkaš,Stupavský,Kysilko,Kantor,Dvořák,Sádecký (Žídek,Hašek,Dušek,Novák J.,Procházka,Stružinský,Kaplan) Příští mistrovské utkání sehrajeme 2.4. ve Dřenicích od 14:30, tak nás přijeďte podpořit! L.Kysela